"Belge alan adını desteklemiyor" hatası alıyorum. Ne yapmalıyım?

"Belge alan adını desteklemiyor" hatası alıyorum. Ne anlama gelmektedir? Ne yapmalıyım?


Nic.tr, iletilen belgelerde başvurulan alan adı ibaresinin tam olarak yer almasını beklemektedir. Buna ek olarak alan adı başvurusundaki ibarede yer alan kelimenin ya da kelimelerden en az birinin, iletilen belgede bulunan ve ayırt edici unsur niteliğinde görünen özel isim olmasını talep etmektedir.

Göndermiş olduğunuz belgede başvurulan ibare hiçbir şekilde yer almıyor ya da özel isim barındırmayıp yalnızca iştigal konusundan genel bir kelime içeriyorsa bu uyarıyı alıyor olabilirsiniz. Bu durumda, lütfen başvuruda bulunduğunuz alan adını destekler nitelikte başka bir resmi belge iletiniz.

Marka tescil / başvuru belgem başvurulan alan adında geçen ibareyi içeriyor olmasına rağmen "belge alan adını desteklemiyor" uyarısı aldım. Ne anlama gelmektedir? Ne yapmalıyım?

Marka tescil / başvuru belgesinde, alan adı başvurularında ikinci maddede yer alan "marka örneği" bölümünde yer alan ibaresi kullanılmaktadır. Gönderdiğiniz belgede ilgili açıklama ticari marka örneği bölümünde yer almayabilir veya eksik olabilir. Bu nedenle, başvurulan alan adı ibaresini içeren marka tescil / başvuru belgenizi göndermeniz gerekmektedir.