Alan adı başvurum için “belge alan adını desteklemiyor” uyarısı verildi, ne anlama gelmektedir? Ne yapmalıyım?

Alan adı başvurum için “belge alan adını desteklemiyor” uyarısı verildi, ne anlama gelmektedir? Ne yapmalıyım?
Nic.tr iletilen belgelerde, başvurulan alan adı ibaresinin tam olarak yer almasını beklemektedir. Buna ek olarak alan adı başvurusundaki ibarede yer alan kelimenin ya da kelimelerden en az birinin, iletilen belgede bulunan ve ayırt edici unsur niteliğinde görünen özel isim olmasını talep etmektedir.

Göndermiş olduğunuz belgede başvurulan ibare hiçbir şekilde yer almıyorsa ya da özel isim barındırmayıp yalnızca iştigal konusundan genel bir kelime içeriyorsa bu uyarıyı alıyor olabilirsiniz. Bu durumdaysanız lütfen destekler nitelikte başka bir resmi belge iletiniz.

Buna ek olarak talep edilen belge iletilmemiş olabilir. Doğru belge türünü “Alan Adı Hizmetleri” menüsü, “Gerekli Belgeler” linkinden edinebilirsiniz.

Marka tescil/başvuru belgemde başvurmak istediğim alan adı tam olarak geçmesine rağmen, “belge alan adını desteklemiyor” uyarısı aldım, ne anlama gelmektedir? Ne yapmalıyım?
Gönderilen marka tescil / başvuru belgelerinde ikinci maddede bulunan “marka örneği” kısmında geçen ibare alan adı başvurularında kullanılmaktadır. Gönderilen belgenizde marka örneği kısmında ilgili ibare geçmemekte ya da eksik geçmekte olabilir. Bu nedenle, marka örneği kısmında başvurulan ibarenin geçtiği marka tescil / başvuru belgenizi iletmeniz gerekmektedir.