Alan adı başvurum “hatalı sahip bilgisi” nedeniyle iptal edildi, ne anlama gelmektedir? Ne yapmalıyım?

Alan adı başvurum “hatalı sahip bilgisi” nedeniyle iptal edildi, ne anlama gelmektedir? Ne yapmalıyım?
Hatalı sahip uyarısı, online başvuru sırasında alan adı sahibi için doldurulan bilgi ile gönderilen belgelerde yer alan belge sahibi bilgisinin birbiri ile uyuşmamasından ya da hatalı kaşe kullanımından ortaya çıkabilmektedir.

Lütfen online başvurunuzu gerçekleştirirken öncelikle sahip türünü; alan adı başvuru sahibi kişi ise “Bireysel” , kurum ise “Kuruluş” seçiniz. Sahip türünü kuruluş seçmeniz durumunda yalnızca “Kuruluş Adı”, “Vergi Dairesi” ve “Vergi Numarası” kısımlarını doldurunuz. Sahip türünü bireysel seçmeniz durumunda yalnızca “Ad ve Soyad” ve “TC Vatandaşlık Numarası” kısımlarını doldurunuz. Kuruluş adı ya da ad-soyad ibarelerini belge sahibi kişi ya da kurum ile birebir aynı şekilde doldurmanız gerekmektedir. Online başvuru sonrasında alan adı tahsis formunuzu ve ilgili belgelerinizi iletmeniz gerekmektedir.

Formunuzu doldururken belirtilen ibarelere dikkat ediniz. Başvurulan alan adı sahibi kuruluş ise formda; kurum yetkilisi adı, soyadı, imzası ve kurum kaşesi bulunmalıdır. Başvurulan alan adı sahibi bireysel ise formda; ilgili kişi adı, soyadı ve imzası formda bulunmalı, kaşe basılmamalıdır. Buna ek olarak belge sahibi kişinin kimlik fotokopisini de iletmeniz gerekmektedir. Formda tarih bilgisi de doldurulmalıdır.