METUnic TRABİS Ön Sipariş (Backorder) Hizmeti Nedir?

Ön Sipariş (Backorder) Hizmeti

Online dünyada görünür olmanın bir numaralı araçlarından biri olan alan adlarının, ilk gelen alır prensibi ile tahsis edilmesi, başvurularda hızlı ve dikkatli olmayı bir gereksinim haline getirmiştir. Değişecek alan adı yönetimi sistemi ile Türkiye ülke kodu olarak tanınan .tr uzantılı alan adlarının takip edilmesi ve başvurularında avantajlı konumda bulunmak için backorder hizmeti oldukça önemlidir.

Backorder, özel bir alan adı takip ve başvuru servisi olarak kullanılır. TRABİS ile belgesiz olarak tahsis edilebilecek .tr uzantılı alan adlarının başvuru işlemi için sistemin devreye alınmasını beklemeden ön sipariş (backorder) oluşturmanız mümkündür. Bu sayede, TRABİS’in devreye alınmasıyla oluşabilecek başvuru yoğunluğundan en az şekilde etkilenerek, pratik, hızlı ve öncelik sahibi olduğunuz bir başvuru süreci geçirebilirsiniz.

METUnic TRABİS Ön Sipariş (Backorder) Hizmeti Nedir?

com.tr, net.tr ve org.tr alan adı uzantılarının belgesiz olarak tahsis edilmeye başlamasıyla, alan adı başvurularında büyük bir yoğunluk olması beklenmektedir. Özellikle tahsise açık alan adları arasından popüler ve kıymetli olduğu düşünülen alan adları için pek çok kullanıcının başvuruda bulunacağı düşünülmektedir.

METUnic olarak, TRABİS’e geçişteki bu yoğun sürecin siz kullanıcılarımız tarafından sorunsuz bir şekilde atlatılması için çalışmaktayız. Bu sebeple, .tr uzantılı alan adlarının ön siparişine imkan tanıyan Ön Siparişi (Backorder) Hizmeti’mizi devreye aldık.

Ön Sipariş (backorder), sahip olmak istediğiniz alan adı için öncelikli olarak başvuru yapmanızı sağlayan bir sistemdir. Bu hizmet ile TRABİS süreci başlamadan, dilediğiniz başvuruya açık alan adı için ön sipariş oluşturabilirsiniz.

METUnic TRABİS Ön Sipariş (Backorder) Hizmeti Nasıl Çalışır?

METUnic TRABİS Ön Sipariş (Backorder), TRABİS öncesinde belgesiz alan adı başvuru yapabilmeniz için geliştirilmiştir. Bu hizmet, siz kullanıcılarımızın öncelikli konuma geçmesini sağlayacak olması bakımından oldukça önemlidir.

Bu hizmet ile belgesiz tahsis başlamadan önce, başvuru kuyruğunda yerinizi almış olacaksınız.

METUnic TRABİS Ön Sipariş (Backorder) kapsamında işlem yapmak için;

  • Sahip olmak istediğiniz alan adı için uygunluk araması yapınız.
  • Tahsise açık olan alan adı için Ön Sipariş (backorder) başvurunuzu oluşturunuz.
  • Alan adınıza göre belirlenecek başvuru ücretini ödeyiniz.

Ön Sipariş oluşturduğunuz alan adı için METUnic tahsis süreçlerini takip edecektir. Bu noktada, backorder oluşturulan her alan adının tahsis edilemeyeceğinin bilinmesi gerekmektedir. TRABİS açıldığında tahsis edilemeyen alan adı için ödemeniz tarafınıza iade edilecektir.