İptal ve İade Politikası

ODTÜ Geliştirme Vakfı Bilgi Teknolojileri San. Ve Ticaret A.Ş. (bundan sonra “HİZMET SAĞLAYICI” olarak anılacaktır) tarafından, sahip olduğu www.metunic.com.tr alan adı üzerinden yapılan satışlarla ilgili iptal ve iade koşulları aşağıda belirtilmiştir.

  • Olumsuz neticelenen başvuruların ödemeleri HİZMET SAĞLAYICI tarafından kullanıcıya iade edilir. HİZMET SAĞLAYICI para iadesini kredi olarak müşterinin sistemdeki hesabına yükler.
  • HİZMET SAĞLAYICI, müşteriye erişemediği ve ücret iadesi yapmak zorunda kaldığı durumlarda ilgili tutarı “kredi” olarak müşterinin sistemdeki hesabına aktarır. Müşteri bu krediyi başka bir hizmet satın almakta kullanabilir veya krediler hesabındaki kredinin iadesini talep edebilir.
  • Kullanıcı kaynaklı, banka kaynaklı veya yazılımsal kaynaklı başka bir problem nedeni ile kredi kartından fazla miktar çekilmiş müşteriler bu durumu ve geri ödeme talebini “Destek” kısmından bilet oluşturarak beyan etmekle yükümlüdürler. Müşterinin beyanını takiben, ilgili tutar kredi olarak müşterinin sistemdeki hesabına yüklenecektir.
  • Müşterinin HİZMET SAĞLAYICI’ya haber vermeden satışı iptal ettirmesi durumunda, bankadan dönecek olan “Charge Back (Ters ibraz)” ihbarlarına istinaden satılan hizmetler HİZMET SAĞLAYICI tarafından durdurulabilir.
  • Alan adları (kayıt ve yenileme) anında ifa gerektiren hizmetlerden olduğu için ücret iadesi yürütme açısından mümkün değildir ve ücret iade koşullarının dışındadır.